Alan Edward Sentance

Portret toevoegen?

Klik hier

Geallieerde Gemenebest militair



Afbeeldingen

Afbeelding toevoegen?

Klik hier

Bijdragen

De volgende bijdragen zijn door bezoekers toegevoegd:

Alan Sentance

Tijdens de hevige gevechten in onze gemeente Wuustwezel (B) werd Alan Sentance gewond en door de Duitsers meegenomen voor verzorging. Hij bezweek aan zijn verwondingen in het hospitaal van Dordrecht. De bevrijding van Wuustwezel duurde van 20 tot... Lees meer

Tijdens de hevige gevechten in onze gemeente Wuustwezel (B) werd Alan Sentance gewond en door de Duitsers meegenomen voor verzorging. Hij bezweek aan zijn verwondingen in het hospitaal van Dordrecht.

De bevrijding van Wuustwezel duurde van 20 tot 23 oktober 1944 door de Britse 49th Infantry Division (The Polar Bears) waarin het 1st Battalion The Leicestershire Regiment deel van uitmaakte. Op 21 en 22 oktober voerden Duitse troepen, ondersteund door zelfrijdende artillerie, felle tegenaanvallen uit. De Leicesters moesten de belangrijke

brug over de Aa verdedigen en kregen het zwaar te verduren, 31 manschappen sneuvelden. In Wuustwezel staat een "Bevrijdingsmonument" dat alle eenheden van de divisie eert.

Sluiten
Bron: "Wuustwezel in de Tweede Wereldoorlog" Guido Van Wassenhove 2013

Geplaatst door Guido Wassenhove op 12 mei 2025

Voeg zelf een monument toe

Log in om een monument toe te voegen

Voeg zelf een verhaal of document toe

Log in om een bijdrage toe te voegen
Menu