Menu

Willem Idenburg

1904 - 1945

Oorlogsslachtoffer

Is 41 jaar geworden

Geboren op 18-02-1904 in Gouda

Overleden op 27-04-1945 in Kdo. Neustadt Holstein, Neuengamme



Afbeeldingen

Bijdragen

De volgende bijdragen zijn door bezoekers toegevoegd:

Sint Joris en de draak

Het monument Sint Joris en de draak is in de zijgevel van het Stadhuis te Gouda aangebracht. Daaronder bevindt zich de plaquette met de namen van de omgekomen verzetsmensen.

Bron: Catharina Meerding-Idenburg

Geplaatst door Catharina Meerding-Idenburg op 22 juli 2022

Verzetsbuurt Gouda, Idenburgstraat

Informatiebord in de Idenburgstraat in Gouda
Bron: Wikipedia

Geplaatst door j a op 09 december 2020

Krantenknipsel

Willem Idenburg
Bron: De Waarheid 02-07-1945

Geplaatst door Wulfert Hop op 27 juli 2019

Brief

Deze brief van 21 maart 1945 is het laatste levensteken dat zijn vrouw en kinderen van hem kregen.
Bron: Dochter van Willem Idenburg

Geplaatst door Catharina Meerding-Idenburg op 21 november 2016

Gezin

Willem Idenburg samen met zijn vrouw en kinderen.
Bron: Dochter van Willem Idenburg

Geplaatst door Catharina Meerding-Idenburg op 21 november 2016

Links op de foto staat Willem Idenburg met werknemers.

Als eigenaar van een stukadoorsbedrijf beschikte hij over vervoersmiddelen die het verzet goed kon gebruiken bij illegale wapendroppings en andere transporten. PS als u op de foto klikt ziet u de foto in zijn geheel.
Bron: Dochter van Willem Idenburg

Geplaatst door Catharina Meerding-Idenburg op 21 november 2016

Biografie

Gouda, 18 februari 1904 - Neustadt in Holstein, 27 april 1945 De Goudse stucadoor Willem Idenburg was actief in het lokale verzet. Zo was hij betrokken bij illegale transporten, bijvoorbeeld van wapens of voedsel voor onderduikers. Tijdens een... Lees meer

Gouda, 18 februari 1904 - Neustadt in Holstein, 27 april 1945

De Goudse stucadoor Willem Idenburg was actief in het lokale verzet. Zo was hij betrokken bij illegale transporten, bijvoorbeeld van wapens of voedsel voor onderduikers. Tijdens een van die transporten werd hij herkend en vervolgens verraden. Hij werd op 21 februari 1945 gearresteerd. Via het 'Oranjehotel', de strafgevangenis in Scheveningen waar veel verzetsstrijders gevangen zaten, kwam hij in kamp Amersfoort terecht. Met het allerlaatste transport uit dat kamp werd hij vervolgens naar het Duitse concentratiekamp Neuengamme afgevoerd.

Een brief van 21 maart 1945 is het laatste levensteken dat zijn vrouw en kinderen van hem ontvingen.

Nadat de Duitsers, op de vlucht voor de geallieerden, dat kamp ontruimden, zetten ze de gevangenen vast op drie passagiersschepen in de Lübeckerbocht. Verzwakt door alle ontberingen stierf hij aan boord van het schip Cap Arcona. Nog geen twee weken later was de oorlog voorbij.

Zijn lichaam werd gevonden in een massagraf bij de Lübeckerbocht. Willem Idenburg werd in 1959 herbegraven op de Erebegraafplaats in Loenen.

In Gouda is een straatnaam naar hem vernoemd.

Sluiten
Bron: Als dochter ben ik uiteraard zeer bekend met deze geschiedenis

Geplaatst door Catharina Meerding-Idenburg op 14 november 2016

Willem Idenburg staat ook op:

Voeg zelf een monument toe

Log in om een monument toe te voegen

Voeg zelf een bijdrage toe

Log in om een bijdrage toe te voegen

Nationaal Ereveld Loenen


Vak/rij/nummer E 417

Monument

Naam:
Gouda, 'Sint-Joris en de draak'

Plaats:
Gouda

Leg bloemen op dit graf

Wilt u graag bloemen laten leggen op dit graf, dan verzorgen wij dit graag voor u.
Bestel bloemen
Bloemen en kransen

Nationaal archief

Bekijk

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief